Aspekt emocjonalny ślubu nie powinien być rozpatrywany tylko poprzez pryzmat uczucia łączącego Parę Młodą. Moim zdaniem, nie można tutaj pominąć ogromnej roli, jaką w dniu zaślubin odgrywa rodzina. Zdecydowanie, obecność dziadków czy starszych krewnych dodaje podniosłego charakteru ceremonii ślubnej i uroczystościom.

Moim celem, jak pewnie każdego fotoreportera ślubnego, jest sprawić, aby dzięki jego barwnym, żywym i pełnym emocji fotografiom dzień zaślubin pozostał na długie lata w pamięci Pary Młodej. Dlatego, aby nie przegapić tych ważnych chwil i wszystkie je upamiętnić na zdjęciach, już na wcześniejszym spotkaniu staram się ustalić to, na kim powinienem, między innymi, koncentrować swoją uwagę. Dzięki temu mam szansę na wiele cudownie emocjonalnych ujęć. (jak na przykład Dziadek w otoczeniu prawnuków, czy Pan Młody tańczący ze swoją babcią etc.) Taki rekonesans jest bardzo ważny dla fotografa. W planowaniu zdjęć w grupie biorę wtedy pod uwagę, że trzeba przygotować miejsca siedzące dla osób starszych. No i oczywiście pamiętam, że starsi krewni często wychodzą wcześniej i mógłbym stracić okazję, by ich sfotografować.

ais155

Staram się mieć na uwadze, że osoby starsze mogą czuć się lepiej z dala od zgiełku weselnej zabaw, dlatego często zdarza mi się uchwycić wyjątkowe chwile podczas przedślubnych przygotowań, czy spaceru z Młodymi na świeżym powietrzu przed weselną restauracją.

kik58

Jakże miłą dla fotografa jest myśl, że kiedyś ktoś będzie przeglądał wykonany przez niego album z własnymi wnukami na kolanach, a chwile upamiętnione przez niego na zdjęciach sprowokują do opowieści o bliskich, którzy odeszli, do dzielenia się swoją rodzinną historią z młodszym pokoleniem.

Starsi odgrywają kluczową rolę w historii każdej rodziny, pomagając w ukształtowaniu przyszłych, młodych pokoleń. Jakże ich nie uhonorować i nie udokumentować ich obecności w dniu tak wyjątkowym jakim jest dzień ślubu?

ais115

Pin It on Pinterest

Share This